مقدمه

هتلداری یا مدیریت یک اقامتگاه همواره از مشاغل سخت و پیچیده ای می باشد. در واقع برای اینکه بتوانیم رضایت مشتریان خود را بدست بیاوریم، باید قدم های متمایز کننده ای برداریم. افزایش سود هتل یا اقامتگاه در واقع بسته به چنین رویکرد های نوینی می باشد و عدم توجه به آن ها، می تواند باعث عدم رضایت مشتری شود و این موضوع روی سودآوری مدیریت، تاثیر زیادی دارد. امروزه اقامتگاه ها، بوم گردی ها، هتل ها و … در پی این می باشند که با ارائه پرسشنامه یا فرم هایی، خدمات متمایزی را به مشتریان خود ارائه کنند. در واقع این دسته از مشتریان همواره به دنبال کسب بهترین خدمات در کنار کیفیت بالای آن ها می باشند. به همین علت، ارائه پرسشنامه می تواند در این راستا هم به مدیریت و هم به مشتریان، کمک های شایانی کند.

پرسشنامه می تواند افزایش سودآوری هتل را ارائه کند.

در این مقاله می خواهیم 10 پرسشنامه که باعث افزایش سود هتل یا اقامتگاه می شود را عنوان کنیم و درباره ی آن ها اطلاعات بیشتری را بدست بیاوریم. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات در این زمینه می باشید یا می خواهید چنین پرسشنامه یا فرم هایی را در کسب و کار خود اعمال نمایید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به این اطلاعات مفید، دست پیدا کنید. این مطلب می تواند برای مجموعه هایی نظیر اقامتگاه، بوم گردی، اقامتگاه سنتی، مهمانسرا، هتل و … کاربردی باشد.

بررسی پرسشنامه های مفید در زمینه افزایش سود هتل و اقامتگاه

برای اینکه بتوانید فرآیند افزایش سود هتل و اقامتگاه را در دستور کار خود قرار دهید، باید از برخی پارامتر ها به عنوان پرسشنامه های مفید استفاده نمایید. در واقع با ارائه چنین پرسشنامه هایی، مشتریان علاوه بر دریافت یک حس خوب، می توانند نظرات خود را عنوان کنند و مدیریت هتل نیز در افزایش کیفیت خدمات مجموعه، نهایت تلاش خود را به کار گیرد. در ادامه بیشتر با این موارد آشنا می شویم. این دسته از پرسشنامه ها می توانند به صورت فرم آنلاین یا فرم نظرسنجی باشند.

1- قطعا نخستین پرسشنامه یا فرمی که هر مجموعه رزرو باید داشته باشد، فرم مشخصات مشتریان یا فرم رزرو می باشد. برخی از افراد این پرسشنامه ها را به صورت آنلاین و برخی دیگر به صورت دستی ارائه می کنند. مشتریان با پر کردن چنین فرمی، مشخصات خود را در اختیار مدیریت قرار می دهند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی، از طریق مشخصات ارائه شده، مراتب بررسی شود.

2- دومین فرم یا پرسشنامه جهت افزایش سود هتل و اقامتگاه باید ارائه شود، پرسشنامه در رابطه با شرایط کلی محیط می باشد. در واقع مدیریت این فرم را ارائه می کند تا متوجه شود چه امتیازی از مهمانان خود دریافت کرده است و آیا محیط مورد نظر نیاز به ترمیم یا تعمیر دارد یا خیر.

3- یکی از جدیدترین و شاید جذاب ترین پرسشنامه هایی که برای افزایش سود هتل و مجموعه در نظر گرفته شده است، منو آنلاین می باشد. بسیاری از رستوران ها، کافی شاپ ها و … امروزه از این فرم ها استفاده می کنند. در این فرم ها، می توانید به راحتی تصویر محصول را مشاهده نمایید و از جزئیات و قیمت آن باخبر شوید. توجه نمایید که قرار دادن تصویر یا ویدئو می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

جلب رضایت مهمان، یکی از اصلی ترین وظایف مدیریت یک هتل یا اقامتگاه می باشد.

ادامه پرسشنامه های موجود در زمینه افزایش سود هتل و اقامتگاه

4- یکی از فرم های بسیار مهم که می تواند تاثیر زیادی در افزایش سود هتل داشته باشد، این است که خدمات ارائه شده در هتل یا اقامتگاه از هر نظر بررسی شود. این فرم تحت عنوان هاوس کیپینگ ( House Keeping ) ارائه می شود. در واقع یک هتل یا مجموعه برای نشان دادن وظیفه شناس بودن خود، باید این فرم ها را ارائه و نتایج آن ها را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

5- ارزیابی رستوران مجموعه، یکی دیگر از خدماتی می باشد که در جهت افزایش و ارتقاء کیفیت مجموعه به کار می رود و می توان از آن برای افزایش رفاه مشتریان استفاده کرد.

6- اگر مجموعه شما دارای تور گردشگری می باشد، ارزیابی این تور نیز می تواند در دستور کار مجموعه قرار بگیرد. این موارد باعث می شود کمیت و کیفیت این تور ها مورد ارزیابی قرار بگیرند.

7- امروزه استفاده از بوم گردی ها به شکل نوینی گسترده شده است. نگهداری این مکان ها به دلیل شرایطی که دارند، سخت و پیچیده می باشد. بنابراین ارزیابی این دسته از مجموعه ها می تواند برای مدیریت بسیار حائز اهمیت باشد. بنابراین پرسشنامه درباره کیفیت و کاستی های یک بوم گردی می تواند جالب و در عین حال سودمند باشد.

8- ارزیابی عملکرد کارکنان و نحوه برخورد آن ها با مشتریان می تواند مهم باشد. در واقع هر چه این رفتار محترمانه تر و شمرده تر باشد، بیشتر مورد استقبال مهمانان قرار خواهد گرفت. این پرسشنامه از اصلی ترین فرم های قابل ارائه توسط مدیریت می باشد.

می توانید از پرسشنامه های زیادی جهت افزایش سودآوری هتل یا اقامتگاه، استفاده نمایید

آخرین بخش از پرسشنامه ها

9- مورد نهم از پرسشنامه هایی که در راستای افزایش سود هتل ارائه می شود، بررسی نیازمندی ها و پاسخگویی به آن ها می باشد. برخی از مهمانان علاقه دارند در یخچال محل اقامت خود، انواع نوشیدنی ها یا … وجود داشته باشد. در چنین حالتی می توان ارزیابی نیازمندی ها را در نظر گرفت و بررسی کرد که تا چه مقداری، این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

10- مورد آخر از پرسشنامه ها، مربوط به زمانی می باشد که مهمانان قصد خروج از محیط را دارند. در چنین حالتی باید پرسشنامه ای مربوط به میزان رضایت از رزرواسیون، میزان رضایت از محل اقامت و میزان رضایت از خدمات هتل ارائه شود. این موارد می توانند به صورت مستقیم روی کیفیت خدمات یک مجموعه تاثیر بگذارد.

مشاهده پرسشنامه های مربوط به هتل

اگر حساب کاربری ندارید همین الان به صورت رایگان ایجاد کنید:

به راحتی پرسشنامه خود را به صورت رایگان آنلاین کنید:

در پرسشنامه های آماده اول فرم به بیش از 1000 پرسشنامه آماده دسترسی دارید